Ustalar futbolla buluştu

Ustalar futbolla buluştu

“Spor” ve “Ustalık” çok da ilişkili gibi görünmüyor. Böyle söylesek de sporun ruhunda devamlılık, çok çalışma ve sürekli kendini geliştirmek yatar, bu da odaklanma, hassasiyet ve sürekli adanmışlık içinde çalışarak hedeflerine ulaşan ustaların ruhuna tamamen uygundur. "Ustalık" nasıl tanımlanabilir? Belirli bir mesleğe, icada veya yeniliğe odaklı olarak çalışan ve en iyi ürünleri üretme sürecine odaklanmış kişilere usta denir. Bu ruh, sporun ruhuyla örtüşmektedir -- Uzun vadeli ve gayretli idmanlarla atletler kendilerini sportif rekabette kazanmaya adarlar ve sürekli olarak kendi rekorlarını kırmaya odaklanırlar.

"Handwerker Cup" geçenlerde Almanya Stuttgart'ta düzenlendi ve ustalık ile sportmenliğin uyumunu gösteren bir örnek oldu. Sadece ustaların katılabildiği bu turnuvada katılımcılar sportif rekabetteki ustalıklarını gösteriyorlar. Bu benzersiz turnuva, ilgili endüstrilerin de ilgisini çekiyor - örneğin Bosch PT, etkinlik organizatörleriyle işbirliği yaparak katılımcıları bir araya getirdi ve Guiness Dünya Rekorları kitabına girecek dev bir futbol topu inşa etmelerine yardım etti.

Bu rekor denemesinin temelindeki fikir, Bosch daire testereler kullanarak 2.623 altıgen parça kesmek ve bunlardan dev bir futbol topu mozaiği oluşturmaktı. 480 "Handwerker Cup” katılımcısı Bosch tarafından davet edildi ve düzinelerce Bosch çalışanı ve kullanıcısı da bu etkinliğe katıldı. Toplamda 529 katılımcı birlikte çalışarak dünyanın en büyük "altıgen futbol topu"nu yarattı.

Kampanyadan önce Bosch ile “Handwerker Cup" organizatörleri arasında uzun bir iletişim süreci yaşandı. Katılımcıların davet edilmesi, yeterli malzeme hazırlanması, lojistiğin ayarlanması, doğru yerin seçilmesi, mozaik planının tasarlanması… Tüm bunlar için çok fazla zaman ve çaba sarf edildi. Ustaların dikkatli tavrı ve sporcunun ruhu birleşince Bosch kampanyanın büyük bir başarıyla gerçekleştirilmesi için gereken tüm hazırlık çalışmalarını tamamladı.

"Handwerker Cup" sırasında Bosch PT bir çadır kurarak katılımcıların GKS 235 Daire Testere'yi denemesine ve Bosch uzmanlarının kılavuzluğunda ahşap parçalarını kesmeyi denemesine olanak sağladı.

Katılımcılara, talimatları aldıktan sonra, Bosch daire testerelerle kesilmiş birer lamine altıgen ahşap panel yığını verildi. Ustalar birlikte çalışarak her paneli hedeflenen yerlerde birleştirdi ve dev futbol mozaiğini tamamladılar.

Bu projede kullanılan Bosch GKS 235, hiç şüphesiz daire testerelerin yıldızı olarak görülebilir. Bu son derece havalı el aletinin yapısı, ahşap parçalarını keserken çalışanlara çok yardımcı olur. Bu aleti kullanarak kullanıcılar daha hassas kesim yapabilir ve testerenin gücü sayesinde işi en kolay biçimde halledebilirler. Sadece düz kesimler için değil, açısı ayarlanarak eğimli kesimler için de kullanılabilir. Bu aleti kullandığınızda yeteneğinizi kolayca gösterebilir ve küçük parçaları büyük bir ustalıkla kesebilirsiniz.

Tüm katılımcıların ortak çabasıyla dev futbol topu başarıyla tamamlandı ve hatta Guinness Dünya Rekoru'nu kırdı. Almanya'da bu durum medyadan ve kamuoyundan büyük ilgi gördü. Bosch daire testerelerin son derece yüksek hassasiyeti sayesinde tüm sekizgen parçalar çevrelerindeki panellerdeki açılara mükemmel biçimde uydu ve ideal bir futbol topu biçimi oluşturuldu.

Bu kadar çok sayıda sekizgeni tam olarak aynı boyutlarda kesmek ve Guinness Dünya Rekoru kırmak kolay değildir. Kampanya sırasında, gündelik hayatlarında yenilikçi ustalıklarını ve sofistike teknolojileri kullanan profesyonel ustalar ekip çalışmasını başarıyla uygulayarak ve çalışkan sportif ruhlarını kullanarak görevlerini tamamladılar. Bu değerli ustalık hem sportif rekabette hem de endüstriyel yenilikçilikte vazgeçilmezdir ve Bosch PT'nin temel kurumsal değerlerinden biridir..


Yorum Yap


Henüz Yorum Yapılmadı.

Kategoriler